OLEJ KOKOSOWY – JAKI DO PIELĘGNACJI?

Olej kokosowy bardzo chętnie wykorzystywany jest w kosmetyce oraz podczas masażu ale czy każdy jest do tego odpowiedni? Jaki olej wybrać tak aby skutecznie odżywił skórę oraz włosy, a nie im zaszkodził? Aby rozwiać wszelkie wątpliwości przedstawiamy najważniejsze zagadnienia; na co zwrócić uwagę aby rozpoznać NATURALNY olej kokosowy przeznaczony do pielęgnacji.

żnice między olejem nierafinowanym, a rafinowanym:

Olej kokosowy nierafinowany to naturalny olej najwyższej jakości, który poprzez tłoczenie na zimno miąższu kokosa zachowuje swoje wszystkie drogocenne właściwości. Dodatkowo ma on postać stałą i zniewalający kokosowy zapach. Natomiast olej kokosowy poddany rafinacji zazwyczaj nie posiada zapachu bądź jest od bardzo delikatny. Poprzez rafinację pozbawia się go części naturalnych składników odżywczych co obniża jego wartość kosmetyczną oraz właściwości pielęgnacyjne.

Jaki olej w kosmetyce?

Najlepszym wyborem kosmetycznym jest olej kokosowy nierafinowany, tłoczony na zimno. W 100% naturalny i ekologiczny produkt, pełen wartościowych składników polecany dla skóry oraz włosów. Wysoka temperatura użyta podczas procesu rafinacji oprócz usunięcia z oleju wartości odżywczych bardzo często odbywa się przy użyciu substancji chemicznych, które dodatkowo mają negatywny, a nawet szkodliwy wpływ na skórę oraz cały organizm. Kosmetyczny, nierafinowany, naturalny olej kokosowy jest droższy od spożywczego oraz posiada krótszą datę przydatności ale przede wszystkim jest nieszkodliwy i bez obaw można go stosować podczas zabiegów SPA.

Czy każdy olej nierafinowany nadaje się dla skóry oraz włosów?

Dostępność i różnorodność olei kokosowych na rynku jest bardzo duża w związku z czym należy świadomie wybrać ten odpowiedni dla skóry oraz włosów. Tanie oleje kokosowe stosowane w przemyśle spożywczym nie gwarantują bezpieczeństwa w pielęgnacji. Najwyższej jakości naturalny olej kokosowy wytwarza się z owoców palm kokosowych, które wyrosły na plantacjach certyfikowanych, gdzie stosuje się tylko naturalne metody uprawy. Oleje kosmetyczne zanim znajdą się w sprzedaży przechodzą długą procedurę bezpieczeństwa, muszą być odpowiednio zabezpieczone tak aby nie rozwijały się w nich drobnoustroje, a także opakowane i opisane zgodnie z obowiązującymi wymogami prawa. Podczas kontroli jakości przed dopuszczeniem kosmetyku na rynek badane zostają składniki produktu, wpływ na skórę i włosy oraz jego czystość mikrobiologiczna.

Właściwości kosmetyczne koksowego oleju nierafinowanego:

Nierafinowany olej kokosowy posiada zbawienny wpływ na skórę oraz włosy. Jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych, minerałów oraz witaminy E. Stosowany bezpośrednio na skórę wzmacnia barierę lipidową naskórka, zapobiega nadmiernemu łuszczeniu się skóry oraz przywraca jej właściwy poziom nawilżenia. Regularnie stosowany wspomaga walkę z rozstępami i cellulitem. Naturalne antyutleniacze występujące w oleju kokosowym zwalczają wolne rodniki i opóźniają procesy starzenia się skóry, dzięki czemu zachowuje ona zdrowy i młody wygląd. Zawarty w oleju kokosowym m.in. kwas laurynowy wykazuje silne właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze oraz antyseptyczne.

Olej koksowy od Wellm:

Wybierając olej kokosowy Wellm masz pewność, że wybrałeś NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI NATURALNY OLEJ NIERAFINOWANY.
Gwarancją jego jakości jest fakt, że pochodzi z certyfikowanych plantacji na Filipinach.

Zapraszamy: https://wellm.pl/produkt/olej-kokosowy/Dział handlowy:

Wellm Piotr Modzelewski
ul. Pomorska 11, 83-032 Pszczółki
NIP: 604 004 22 61

Skontaktuj się z nami:

Agata Tomtas +48 503 993 589
Piotr Modzelewski +48 668 005 871
Anita Młynarek +48 669 102 541

Godziny otwarcia

Pn. – Pt. 9:00-16:00
Sob./Nd. nieczynne

Bądź na bieżąco
Obserwuj nas na Facebooku.Regulamin sklepu
Formularz kontaktowy:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Wellmprojekt i wykonanie